This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. quis bibendum auci elit.

Instagram feed

+ 01145928421 SUPPORT@ELATED-THEMES.COM

MOBİLYADA AĞAÇ KULLANIMININ FAYDALARI

AnasayfaDesignMOBİLYADA AĞAÇ KULLANIMININ FAYDALARI

MOBİLYADA AĞAÇ KULLANIMININ FAYDALARI

MOBİLYADA CEVİZ AĞACI KULLANIMI

Sert ağaç gruplarından olan Ceviz, iyi cila tutma ve kolay işlenme özelliğine sahiptir. Ayrıca damarlarının estetik görünümü ve zarif şekilleri sebebiyle oldukça değerlidir. Ceviz, en fazla mobilya ve ince doğramacılık işlerinde tercih edilmektedir.

Ceviz ağacının oldukça zengin damar desenleri bulunur. Aynı zamanda az kıymıklı olması ve güçlü lif yapısının esnek olmasından dolayı kolayca eğilip bükülebilir.

Bu ağaç, özellikle klasik mobilyalarda tercih edilir. Ceviz kerestesi elyaflı bir yapıya sahip olup oldukça ağırdır. Çok sağlam bir şekilde bağlantı elemanları ile montaj yapılabilir. Kolay yarılır ve kolay işlenir. İç mimari ve klasik mobilyada tercih edilen bu ağaç; kıymetli ve az bulunan özelliğinden dolayı, dünya üzerindeki doğal zenginlikleri daha verimli kullanabilmek için ancak usta ve tecrübeli bir elde işlenmelidir.

Ceviz ağacının en önemli özelliği canlı renklere sahip, simetrisi olan dokular elde etmeyi mümkün kılmasıdır. Açık sütlü kahverengiden koyu kahverengiye kadar göbek rengi değişen ceviz ağacının fiziki olarak yüksek yeterliliğe sahip olması da ortaya kaliteli ve dayanıklı mobilyaların çıkmasını sağlar. Kolay ve rahat işlenen ceviz mobilya sektöründe oldukça önemli bir malzemedir.

EL OYMASI İLE ZENGİNLEŞEN AĞAÇ MOBİLYALAR

Geçmişten günümüze miras kalan el oymacılığı özellikle teknolojinin daha kısıtlı olduğu zamanlarda kullanılan sanatsal tekniklerdendir. Bu teknik fabrikaların seri üretime geçmeden evlerimize doğrudan ustaların ellerinden çıkmış; oldukça sağlam, işçilik bakımından zengin, tasarım bakımından özeldir. Titiz    işlenmesiyle klasik mobilyalarda daha çok tercih edilen el oyması mobilyalar günümüzde; modern mobilyalarla değerlendirilip mekanlarımızı süslemiştir.

URKAYA EXCLUSIVE’DE AHŞAP VE EL OYMASI MOBİLYALAR

Ceviz ağacının kullanım türünden ve el oymacılığı sanatından yukarıda bahsettik. Biz de ceviz ağacının hem estetik görünümünü hem de uzun yıllar kullanımını göz önünde bulundurarak ürünlerimizi tasarlıyoruz. Aynı zamanda  ceviz ağacının kolayca oyulabilen özelliğinden faydalanıp  ürünlerimizde oyma sanatını icra ediyor, müşterilerimize hem kaliteli hem de göze çarpan mobilyaları kullanabilme şansı sunuyoruz.

PORTO SET

Mobilyalarımızdan Porto Yemek Takımımızın; masa, sehpa ve konsolunun tamamını ceviz kaplama, ayaklarını ve oymalarını ise masif ceviz ürünü ile tasarladık. Kullanıldığı her ortama sıcaklık, doğallık ve farklı bir enerji katan ahşap, Porto Yemek Takımımızda; büyütülebilen mekanizmaya sahip yemek masasıyla, el oyması detaylarıyla ve ceviz ağacı kalitesiyle kalabalık sofralarınıza uzun yıllar eşlik edecek.